رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان محرومیت تیم پرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی سخن گفت.

بهروز وثوق

به گزارش هم تیمی ، بهروز وثوق احمدی درباره آخرین وضعیت باشگاه های بدهکار و ممنوعیت آنها در نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان خارجی صحبتهایی را مطرح و تاکید کرد که این محرومیت در جذب خارجی ها صرفا شامل باشگاه هایی می شود که حکم قطعی از فیفا دارند.

 

همچنین در مورد اتفاق جدیدی در ارتباط با محرومیت باشگاه های بدهکار از خرید خارجی ها بخصوص باشگاه پرسپولیس رخ داده است گفت: اتفاق جدیدی که رخ نداده است. سازمان لیگ از باشگاه های خواسته است تا مستند خود را درباره داشتن یا نداشتن پرونده در فیفا ارائه دهند که تا این لحظه (ظهر چهارشنبه)، پرسپولیس این کار را نکرده است. باشگاه سایپا و گسترش فولاد مکاتباتی داشتند که داریم پاسخ آنها را اعلام می کنیم. آنها پرونده ای نداشته اند و مشکلی هم برای جذب بازیکن خارجی ندارند.

 

رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان در مورد گمانه زنی ها مبنی بر محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات تابستانی گفت:تا امروز نه به صورت رسمی و نه به صورت غیررسمی چیزی مبنی بر محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات اعلام نشده است.

 

همچنین در مورد پرونده ژوزه گفت: روابط فیفا با باشگاه ها مستقیم است و بهتر است از خود این باشگاه ها سئوال کنید ولی پرسپولیس جمعا ۱۵ پرونده داشت که بعضی از آنها به دادگاه عالی ورزش رفته است و بعضی ها هم حکم قطعی فیفا را دارد. یکی از این پرونده ها مربوط به «تادئو» بازیکن پیشین پرسپولیس است که فیفا رای قطعی روی آن داده است.

 

لازم به ذکر است اسامی تیم های محروم نیز گفت :تراکتورسازی، پرسپولیس، استقلال، پدیده، صبای قم، شاهین بوشهر، شهرداری بندرعباس پرونده های قطعی دارند و نمی توانند بازیکن و مربی خارجی بگیرند تا زمانی که این بدهی ها را صاف کنند. باشگاه هایی مثل استقلال خوزستان، نفت تهران، صنعت نفت و سیاه جامگان پروند های در حال رسیدگی دارند.

 

در مورد وضعیت حضور منشا از زبان وثوق :خیر پرسپولیس نمی تواند قرارداد منشا را ثبت کند چون مستنداتی مبنی بر تسویه حساب بدهی های خود ارائه نکرده است. اگر آنها مدارکی ارائه کنند مبنی بر پرداخت بدهی های باشگاه و یا مدارکی دال بر اعتراض به حکم فیفا در دادگاه عالی ورزش، آن موقع می توانند بازیکن خارجی بگیرند.

 

منبع:وبسایت رسمی نود